Magazin Evreni

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Magazin
 4. »
 5. Sertan Aygören

Sertan Aygören

Sertan Aygören kimdir ? 23 Mayıs 1978 tarihinde Orhangazi – Bursa da dünyaya geldi , küçük yaştan itibaren oyunculuk ve müziğe düşkünlüğü olan oyuncu , ilk – ortaokul ve lise eğitim dönemi boyunca çeşitli piyes ve korolarda görev aldıktan sonra aynı dönemde çocuk oyuncu olarak reklamlarda oynamış gençliğinde bir dönem mankenlik yapmıştır.

Magazin Evreni Magazin Evreni -
36

 

Sertan Aygören Kimdir ?

 

23 Mayıs 1978 tarihinde Orhangazi – Bursa’da dünyaya geldi , küçük yaştan itibaren oyunculuk ve müziğe düşkünlüğü olan oyuncu , ilk – ortaokul ve lise eğitim dönemi boyunca çeşitli piyes ve korolarda görev aldıktan sonra aynı dönemde çocuk oyuncu olarak reklamlarda oynamış ,  gençliğinde bir dönem mankenlik  yapmıştır.

 

Sertan Aygören

EYT’den Oyunculuğa..

 

Beyaz yakalı çalıştığı dönemde çıkan EYT kanunu kapsamında emekli olarak hayallerinin peşinden koşmaya başlayan Sertan Aygören  kısa zamanda elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor..

 

Sertan  Aygören – Aile Dizisi

 

Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesini bitiren oyuncu bir dönem Turizm sektöründe çalıştıktan sonra özel bir bankanın sınavlarını kazanarak Kurumsal hayatta beyaz yakalı olarak çalışmaya başlamıştır. Finans sektöründe uzun yıllar çalıştıktan sonra EYT kapsamında emekli olarak çocukluk hayali olan oyunculuğa geri dönmüştür. İş hayatı süresince oyunculuğu bırakmayan Sertan Aygören  Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Tiyatro Oyun Kutusunda aldığı eğitimlerle oyunculuk eğitimini pekiştirmiştir. Aktif olarak tiyatroda oyunculuğa devam eden Sertan Aygören bir dönem Üsküdar Musiki cemiyetinde Klasik Türk müziği eğitimi almış ve Boğaziçi Caz Korosu bünyesinde de bulunmuştur.

Halen Tiyatro Oyun Kutusu sahnesinde aktif oyuncu olarak görev almakta olup kamera önüne de geçiş yapan oyuncu Kızılcık Şerbeti ve Aile dizilerinde rol almıştır.

 

İkizler burcu olan oyuncu 183 cm boyunda ve 77 kilo ağırlığındadır.

 

Sertan Aygören’in rol aldığı diziler

 

Kızılcık Şerbeti

Aile

 

Sertan Aygören’in yer aldığı tiyatro oyunları

 

Deneme tiyatrosu

Mamma mia

Kim ki bu Şahika

Misery

İlgili Yazılar

36 Yorum

 1. merve - -

  Sertan bey dikkat çeken bir çıkış yapmıştır. Kendisini tebrik ediyorum.

 2. Merve Ecem - -

  Kim bu Şahika oyunu nu izleme fırsatı buldum ve harikaydı Sertan aygören orada birden fazla karakateri canlandırıyordu ve gerçekten hakkını vererek yapan iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum, tiyatro oyun kutusunda izledim izlemek isteyenlere tavsiye ederim :)))

  1. Emine K. - -

   Kendisini yeni keşfettim, çok da başarılı buldum açıkçası. Umuyorum daha büyük rollerde de izlemek kısmet olur. Başarılarının devamını diliyorum.

 3. Yeşim - -

  Kızılcık şerbeti ve aile dizisinde izlemiştim. Böyle bir yeteneğin rolü bu kadar kısa olmamalı. Daha çok ekranlarda görmeliyiz. Emekli olunca başlamış. Ekrana çok yakışıyor. Kendisini alkışlıyorum 👏🏻

 4. Seher Çağlar - -

  İlk kez Kim ki bu Şahika’ da izleme şansı bulduğum bu oyuncuyu dizilerde görmek hoş bir sürpriz oldu benim için. Uzun soluklu rollerde de görmek dileğiyle

 5. Yılmaz - -

  Tiyatro oyununda görüp yeteneğiyle beğeni ve ilgi kazanmış ailecek takip ettiğimiz bir oyuncu 🫶🏻

 6. Can Aydos - -

  KızılcıkŞerbeti dizisinde görünce şaşırdım doğrusu. Böyle genç (!) yetenekler beni mutlu ediyor.

 7. Yusuf Sakmuk - -

  Kim Bu Şahika tiyatro oyununu izleme fırsatım olmuştu kendisi başarılı bir oyuncu aile dizisinde de denk gelince orda da izledim, bence başarılı bir oyuncu umarım daha fazla izleme fırsatımız olur. Başarılar dilerim kendisine.

 8. Ceyda Demirezer - -

  Kendisini Kım ki Bu Sahika oyununda canlı izleme fırsatım oldu, cok farklı iki karekteri o kadar guzel canlandırdı ki hayran olmamak mumkün değil. Bundan boyle ekranlarda ve sahnede çok daha sık görmek umidiyle kendisine sectigi yeni yolunda basarılar dilerim.

 9. Yaprak Deren - -

  Kim bu Şahika oyununda çok dikkatimi çekmişti inanılmaz tiplemeler yapmıştı. Aile ve kızılcık şerbetin de denk geldim, başka projelerde de görebiliriz kendisi ekrana fazla yakışıyor. Hayat hikayesi de oldukça ilgi çekici.

 10. Mujde Altunal - -

  Sahneye o kadar yakışıyor ki umarım onu daha fazla izleme imkanımız olur. Çok tebrik ediyor daha fazla projede görmek üzere diyorum.. Hayallerinin peşinden gitmesini de ayrıca kutlarim.

 11. Ayşe - -

  Kızılcık Şerbeti ve Aile dizisindeki performansından dolayı kutluyorum, daha uzun sürelerde ekranlarda görmeyi diliyorum.

 12. Soner kavukcu - -

  Tiyatro ve artık sinema dizi severek izliyoruz ve başarılarının devamını bekiyoruz

 13. Aslı Ç. - -

  Sertan beyi ekranlarda daha çok görmek istiyoruz. Başarılarının devamını diliyorum. Tebrikler👏👏👏

 14. İlhan Altay - -

  Sertan beyin, izlemiş olduğum oyunda ve dizilerde gördüğüm kadarıyla çok daha başarılı olabileceğini düşünmekteyim. Başarılarının devamını dilerim…

  Sertan beyin, izlemiş olduğum oyunda ve dizilerde gördüğüm kadarıyla çok daha başarılı olabileceğini düşünmekteyim ve başarılarının devamını dilerim

 15. Cemre - -

  Tiyatro Oyun Kutusu’nda kendisini izleme fırsatı bulmuştum. Oyunculuğu ile çok alkış almıştı. Şimdi TVde görmek çok sevindirici.

 16. Aslı - -

  Son dönemde televizyonda denk geldim Sertan Bey’e, farklı bir yüzü var ve ekrana yakışıyor. Merak edip sahnede de izlemeye gittim performansını beğendim tebrik ederim kendisini

 17. Aydın Gökhan - -

  Tiyatrodaki deneyimini diziye de yansıtmış. Daha uzun süreli rollerde yeteneğinden ve bilgisininden yararlanılması gerektiğini düşünüyorum. Zira tiyatrodaki performansı mükemmel, artık dizilerde Sertan bey gibi oyuncuları görmek istiyoruz.

 18. Seda - -

  Hem tiyatro sahnesinde hem beyaz perdede izlemekten keyif alıyor ve önünün çok açık olduğunu düşünüyorum. Seraran bey’e başarılarının devamını dilerim 🙏

 19. Mesruee atalay - -

  Sertan beyi aile dizisinde izledim,harika bir oyunculuk sergiledi.çok daha uzun rolde oynamali.tebrikler👏👏

 20. Mesrure atalay - -

  Sertan beyi aile dizisinde izledim,harika bir oyunculuk sergiledi.çok daha uzun rolde oynamali.tebrikler👏👏

 21. Funda öz - -

  Kızılcık şerbetinde çok beğenmiştim Aile dizisinde de izlemek ve görmek beni mutlu etti.Umatim daha fazla ekranlarda gotme şansımız olur.Alt yapısı iyu olduğu farkediliyor, başarılar dilerim

 22. Guest - -

  Kim bu şahika da muhteşemdi gerçekten farklı tiplemeleri hakkını vererek oynuyor👏👏👏

 23. Müslüm - -

  Sertan beyi Aile dizisindeki performansından dolayı kutluyorum, ekranlarda daha çok görmek istiyoruz. Başarılarının devamını diliyorum. 🙏💫

 24. Meltem Melek - -

  Bu hedefe yönelmesi oldukça isabetli bir karar olmuş, rolün hakkını vermiş ve ekrana çok yakışmış. Eminim daha uzun süreli ve başarılı yapımlarda oynayacaktır. Bravo diyor ve başarılar diliyorum. 👏🏼👏🏼👏🏼💐

 25. Aynur Mutlucan - -

  Sevgili Sertan’la yolumuz Tiyatro Oyun Kutusu’nda kesişti.”Kim ki Bu Şahika” oyununda birlikte yer aldım için şanslıyım.Gerek oyunculuğu, gerekse kişiliği ile sayıp sevdiğim bir arkadaşım.Umarım çok iyi yerlerde görüşürüz.Yolu açık olsun 🙏🏻👏🏻👏🏻

 26. Burcu - -

  Başarılarının devamını diliyorum.

 27. Berk - -

  Kendisini kim bu şahika adlı tiyatro oyununda izledim ve tanışma fırsatı buldum. Sertan bey gerçekten performansı ve canlandırdığı tiplemeler haricinde çok cana yakın samimi birisi. Sektörün böyle kaliteli ve yetenekli insanlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Umarım kendisini ekranlarda daha sık görmeye başlarız.

 28. Tolga Gözpek - -

  Kızılcık Şerbeti ve Aile dizisindeki performansından dolayı kutluyorum kendisinin dizi ve tiyatro sahnelerinde daha çok görmeyi isterim. Başarılarının devamını dilerim.

 29. Basak - -

  Sahneye ve ekrana çok yakışıyor

 30. Ebru suntay - -

  Muazzam bir yetenek👍🏻

 31. Meryem - -

  Ses tonu harika ekranlarda daha sık görmek istiyoruz.

 32. SELEN - -

  tiyatro oyunlarını izleme şansım olmuştu gerek oyunculuğu gerekse Avrupai görünüşü ve yakışıklılığı ile aklımı başımdan almıştı. Aile dizisinde görünce çok güzel bir süpriz oldu. Umarım daha çok kendisini görürüz.

 33. İrfan uludoğan - -

  İzleme fırsatı bulduğum gerçekten yetenekli bir arkadaşımız. Daha çok projede yer alacaktır. Basarılarının devamını diliyorum.

 34. Oguz Efeoglu - -

  Fulya’daki bir tiyatroda Macbeth ve Tartuffe oyunlarında izlendim. Daha sonrasında “Kim ki bu Şahika” oyununda da izleme şansım oldu. Çok yetenekli bir oyuncu, çok keyif aldık. Başarılarının devamını diliyorum…

 35. Atıl - -

  Oyunculuğu sesi fiziği kişiliği ile kaliteli bir insan yolu açık olsun nice sahnelerde dizilerde filmlerde görmek istediğimiz bir kişilik yolu açık olsun .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir