Magazin Evreni

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Rüya Tokgöz

Rüya Tokgöz

Görel Yapım imzalı , yapımcılığını Ali Ekber Görel’in yaptığı “Katil” sinema filmine transfer

Magazin Evreni Magazin Evreni -
0

Rüya Tokgöz

 

Görel Yapım imzalı , yapımcılığını Ali Ekber Görel’in yaptığı “Katil” sinema filmine transfer ;

Rüya TOKGÖZ Kimdir ?

Ankara’da doğdu ve Ankara’da yaşamaktadır.
Lise çağlarında edebiyata olan sevgisinden do- layı Edebiyat Bölümü’nü seçti ve Edebiyat’a gönül vermiş bir genç olarak bölümūnū bi- tirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.
Tam bir şiir tutkunu olan yazar 9 yaşından iti- baren şiir, 12 yaşından itibaren hikaye, öykü ve denemeler yazmaktadır.
Liseler arası şiir yarışmalarında birincilikleri vardır.
O Bir Star Ses Yarışması’nda kendi yazıp yorumladığı ‘Şehit Kokusu’ isimli şiir ile Türkiye ve Avrupa’nın en iyi şiir yorumcusu seçildi. Ödūl olarak yapılan klibi beğeni ile izlenmektedir.
Evli ve üç çocuk annesidir. Edebiyata gönül veren yazar, şiiri sevdir- mek için öğrencilerin içinde yer aldığı güzel projelere imza atmaktadır. Kütüphanesi olmayan köy ve ilçelerde kütüphaneler kurarak gençlerin okumaya yönelmesi için çalışmalar ve sòyleşiler yapmakta olan yazarın 2014 yılında ‘Beni Sensiz Bırakma’ adlı romanı yayımlanmıştır. Bunun yanı sıra bir çok antolojide şiir ve öyküleri olan yazarın, köşe yazıları da beğeni ile takip edilmektedir.
Yayımlanmak ūzere olan şiir kitapları ve diğer romanları yakın zamanda okurlarıyla buluşmak üzere hazırlanmıştır.
Kişisel gelişim uzmanlığı eğitimleri alarak bu konuda da kendisini ge- liştirmiştir.
Protokol, festival organizasyonları ve programlarda profesyonel su- numlar yapan Rüya Tokgöz diksiyon, bedendili, toplum önūnde söz söyleme sanatı eğitimleri vermektedir. Televizyon ve radyo programları yapmaktadır. Aynı zamanda gayrimenkul danışmanlığı ve yatırım uz manlığı alanında faaliyet göstermektedir.
Hobileri arasında kayak yapmak, dönem plakları koleksiyonu ve imzalı kitap koleksiyonu yapmak, klasik filmler izlemek gelir.

Rüya Tokgöz‘ün Heyecanı

Katil Filmi - Ali Ekber Görel
Katil Filmi – Ali Ekber Görel

“Katil” projesinde yer alan isimlerden biri de başarılı sunucu Rüya Tokgöz. Tokgöz, filmde yer almanın kendisi için büyük bir heyecan ve gurur kaynağı olduğunu belirtti. Tokgöz, “Bu projede yer almak benim için çok heyecan verici  olacak. Sinema dünyasında böylesine  bir ekiple çalışmak, bu meydan okuma  yeni bir dönemin başlangıcı olacak. İzleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Dram Filmi Vurgusu

“Katil”, izleyiciyi derin bir duygusal yolculuğa çıkaracak bir dram filmi olarak tanımlanıyor. Yapımcı Görel, bu projenin kariyerinin en iddialı projelerinden biri olduğunu belirterek, “Katil’in, izleyiciyi duygusal olarak sarsacak ve düşündürecek bir yapım olacağına inanıyorum. Senaryosu, oyuncu kadrosu ve yönetimiyle iz bırakacak bir film olacak” dedi.

Filmde, trajik olayların ve derin kişisel mücadelelerin perde arkasını aralayacak olan karakterlerin hikayesi, izleyiciyi soluksuz bir şekilde ekrana kilitleyecek. Görel, ekibin enerjisinden ve uyumundan oldukça memnun olduğunu ve çekimlerin planlandığı gibi kısa sürede başlayacağını ifade etti.

Katil Filmi - Ali Ekber Görel
Katil Filmi – Ali Ekber Görel

“Katil”, güçlü anlatımı ve dikkat çekici görsel tarzıyla sinemaseverleri büyüleyecek gibi görünüyor. Merakla beklenen filmin, büyük bir başarı elde etmesi ve sinema dünyasında adından sıkça söz ettirmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir