Magazin Evreni

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Özkan Erdoğan Gönül Dağı Dizisine Dahil Oldu

Özkan Erdoğan Gönül Dağı Dizisine Dahil Oldu

Özkan Erdoğan Sevilen Dizi Gönül Dağı Kadrosuna Bomba Gibi Bir Karaktere Hayat Verecek

Magazin Evreni Magazin Evreni -
1

  Özkan Erdoğan Gönül Dağı Dizisine Dahil Oldu

Başarılı oyuncu Özkan Erdoğan Yönetmenliğini Yahya Samancı’nın , yapımcılığını Köprü Film’in yaptığı ; oyuncu kadrosunda Berk Atan , Gülsim Ali , Semih Ertürk ,Melis Sevinç ve Feyza Işık’ın yer aldığı TRT ekranlarına gelen Gönül Dağı Dizisi kadrosuna “Mehmet “ karakteri olarak dahil oldu.

Mehmet Gönül Dağında Kilit Karakter

Başarılı oyuncu Özkan Erdoğan ‘ın hayat vereceği;   karakteri  25 yaşlarında doğuştan gelen bi hastalık yüzünden hayatı boyunca tekerlekli sandalyeye mahkum kalmış tek hedefi askere gitmek olan, bu uğurda canla başla çalışıp mücalede ediyor yürümek için. Çünkü  askerlik onun için aile geleneği ailesinde herkes şanlı üniformayı giydiği için kendini eksik ve kötü hissediyor , ailesinde İstiklal harbine katılanda var kore savaşında gazi olanda.Mehmet’in tek derdi atalarının peşinden gitmek o şanlı üniformayı giymek.

 

Özkan Erdoğan Kim ?

28 mart 1998 sivas doğumlu olan Özkan Erdoğan  henüz 9 yaşında futbola başladı türk futbolunun altın çocuğu olarak adlandrılaran oyuncu 15 yaşından 19 yaşına kadar sürekli nükseden ciddi sakatlıklarından dolayı bırakmak zorunda kaldı.

 

15 yaşında uzun bi süre Beşiktaşla idmanlara çıkan özkan sakatlıkların nüksetmesiyle Ümraniyespora gönderildi Beykoz1908 , Çengelköyspor, Akcaabat sebatspor , 1461 Trabzonspor, ümraniyespor gibi köklü camialarda bulunan oyuncu bir dönem alt yapıda valencianın gündemindeydi son çapraz bağı sakatlığından sonra artık futbol sayfası kapanan oyuncu oyunculuk ve modellik kariyeri artık başlamıştı modellik ve oyunculuk üzerine bir çok akademik eğitim alan oyuncu     ÖZKAN ERDOĞAN bu sektörde bulunduğu işlerde adından söz ettirmeye başlamıştı.

ÖZKAN ERDOĞAN MODELLİK VE OYUNCULUĞA NASIL BAŞLADI ?

ÖZKAN ERDOĞAN 2022 de Top model üniverse ( evrenin en iyi modeli yarışmasında ) Halk oylaması 1.cisi olup dünyanın en fotojonik erkeği ödülünü aldı ve dünya finalinde Türk bayrağı açtı ve dünya podyumlarına kendini taşıdı Pahitayt, mucize çırak , yemin , dünya hali Bursanın ulularu gibi dizilerde rol alan Özkan Erdoğan  son olarak Hayrettin belgeselfilmde başrol olarak görev aldı.

 

hindistan ve arap ülkelerinde bir çok firmanın yüzü olan oyuncu ÖZKAN ERDOĞAN son olarak Rexsonanın arabistan yüzü oldu küçük yaşlarda birçok duygu değişimi geçiren oyuncu oyunculukta geçmişinde yaşadığı futbolun iyi ve kötü anıları bana çok şey katıyor ve bu bana sanat dalında harika imkanlar yaratıyor.

Gönül Dağı Dizisi Ne Zaman Başladı ?

Gönül Dağı, 17 Ekim 2020’de TRT 1’de yayınlanan bir Türk televizyon dizisidir. Dizi, yazar Mustafa Çiftçi’nin hikayelerinden esinlenen aile, drama ve romantik türündedir. Dizi, dizide yer alan Gedelli köyünün Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı olduğu Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekiliyor. Yapımcılığını Köprü Film’in üstlendiği dizinin yapımcılığını Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini ise Yahya Samancı üstleniyor.

 

Gönül dağı ne demek?

Gönül Dağı, mecazen bir ifade olarak insanın iç dünyasındaki büyük üzüntü ve acıları ifade etmek için kullanılır. Bu ifade, insanın gönlünde yaşanan bir yara olarak da anlaşılabilir, yani gönlünün acı ve üzüntüden dağlanması gibi bir şeydir.

Gönül Dağı ne zaman saat kaçta?

Gönül Dağı dizisi hangi kanalda yayınlanmaktadır ve ne zaman saat kaçta yayınlanmaktadır dizi severlerin merak ettiği konudur. TRT 1 kanalının günlük yayın akışı incelendiği her cumartesi saat 20:00’da yayınlandığı açıklanmıştır.

Gönül Dağı Dizisinin KoNusu Nedir?

Gönül Dağı, Gedelli adlı küçük bir kasabada yaşayan üç kuzenin hikayesini anlatan bir Türk televizyon dizisidir. Anadolu’da yaşayan insanların hayatlarına odaklanan yazar Mustafa Çiftçi’nin görünmeyen hikayelerine dayanıyor. Dizinin sloganı “Bozkırda Bir Anadolu Masalı” dır ve dizinin afişinde yer almaktadır. Dizi, küçük yaşlardan itibaren icat etme ve teknolojiyle uğraşma tutkusu olan üç kuzenin hayatını konu alıyor. Büyüdükçe yeni şeyler icat etmeye devam ederler ve sonunda benzersiz kanat yapısına sahip bir uçak geliştirirler.

Oyuncu kadrosu ve karakterler

Gönül Dağı, aşağıdaki karakterleri oynayan bir oyuncu kadrosuna sahiptir:

Taner Kaya (Berk Atan), kasabada çeşitli şeyler icat eden genç, akıllı, bilgili ve hayalperest bir bireydir.

Dilek Akgün Kaya (Gülsim Ali) is Taner’s childhood love and a geology engineer.

Zahide Kaya Arslan (Ecem Özkaya) is Taner’s sister and Sefer’s wife.

Sefer Arslan (Ferdi Sancar) kasabada saygın, dürüst ve nazik bir insan ve Zahide’nin kocasıdır.

Ramazan Kaya (Cihat Süvarioğlu) is the uncle of Taner and Veysel, He is funny and energetic.

Veysel Kaya (Semih Ertürk), Taner ve Ramazan’ın amcasıdır. Kolayca sinirlenir.

 

 

Gönül Dağı Elvan kim?

Elvan karakteri dizide Oya İloğulları tarafından canlandırılmıştır. Elvan, dizide Divane’nin kızı Selma Öğretmen’in arkadaşı olarak yer alıyor. Elvan karakteri dizide Selma Öğretmen’in arkadaşlıklarını ve hayatını etkileyen bir rol oynuyor.

Doktor Kenan kimdir?

Doktor Kenan karakteri, Gönül Dağı dizisinde Serkan Kuru tarafından canlandırılmaktadir. Serkan Kuru, oyunculuk eğitimleri almış ve tiyatro ve oyunculuk üzerine eğitim almış bir oyuncudur. Dizide, Divane’nin oğlu olarak karşımıza çıkan ve Divane’nin köyde hizmet eden doktorudur.

Gönül Dağı dizisinde Veysel kimdir?

Gönül Dağı dizisinde Veysel karakteri, oyuncu Semih Ertürk tarafından canlandırılmaktadır. Ertürk, 1993 yılında İstanbul’da doğdu ve İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Dizi dışında da birçok film ve dizide rol almıştır.

Gönül Dağındaki icatlar kime ait?

Gönül Dağı dizisinde, Taner Kaya (Berk Atan) karakteri tarafından tasarlanmış ve yapılmış olan icatların patentleri, Mucit Hasan Kum’a ait. Dizide, Taner Kaya’nın kendisi de bir mucit olarak gösterilmekte ve kasabada yaptığı icatlar ile kasabada fark yaratmaktadır.

Gönül Dağı efsanesi gerçek mi?

Gönül Dağı efsanesi, gerçek bir hikaye olarak gösterilmemektedir. Bu dizi, yazar Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış, Anadolu halkının yaşamını konu alan bozkır öykülerinden uyarlanmıştır. Dizideki karakterler ve hikayeler, yazarın hayal gücünün ürünüdür ve gerçek bir hikaye olarak gösterilmemektedir. Ancak dizide geçen bazı diyaloglar veya hikayeler gerçek hikayelerden esinlenerek yazılmış olabilir.

Gönül Dağı Dizi Müzikleri ve Sözleri…

Dizinin müzikleri, hikayenin atmosferini ve hareketlerini desteklerken aynı zamanda dizinin duygusal tonunu da yansıtmaktadır. Müzikler, izleyicileri hikayenin içine daha da çekmekte ve duygusal anları daha da derinleştirmektedir. Dizinin müzikleri, Türk halk müziği ve Anadolu müziği elementlerini de içermektedir.

 

 

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Hakan - -

    Harika bi oyuncu güzel insan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir