Magazin Evreni

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. OYUNCULUK SEKTÖRÜNÜN YÜKSELEN YILDIZI BATUHAN UYGUL

OYUNCULUK SEKTÖRÜNÜN YÜKSELEN YILDIZI BATUHAN UYGUL

Başarılı oyuncu Batuhan Uygul gözünü 2024 yılına dikti. 2024 yılına damga vuracak olan Batuhan Uygul emin adımlarla ilerliyor .

Magazin Evreni Magazin Evreni -
367 0

        OYUNCULUK SEKTÖRÜNÜN YÜKSELEN YILDIZI BATUHAN UYGUL gözünü 2024 yılına dikti. 2024 yılına damga vuracak olan Batuhan Uygul emin adımlarla ilerliyor .

 

 

1997  Antalya doğumlu genç ve başarılı oyuncu Batuhan Uygul lisede  müzik öğretmeni Kemal Tufan Turgut’un Hastane önü incir ağacı oyununda Asker rolünü canlandırmasıyla onu keşfetti ve tiyatroya yönlendirmesi ile oyunculuk kariyerine adım attı. Daha sonra asıl memleketi olan  İstanbul’a taşındıktan sonra  ve oyunculuk kariyerinde ilerlemeye başladı .

İlk projesi Show TV de yayınlanan Tehlikeli Karım dizisinde aldığı küçük rolle izleyicilerin ve yapımların dikkatini çektikten sonra Söz dizisiyle aynı yılda ikinci projesine adım attı.

En keyif aldığı projeler arasında yer alan ve oyunculuk  hayatında  önemli bir yere sahip olan festival projesi “ID 2020” projesi ile  ilk kez başrol olarak oynayan  ve Kanada ve Portekiz’den ödüller alan başarılı oyuncu Batuhan Uygul bir diğer keyif aldığı projesi  ise İstanbul valiliğinin 30 Ağustos Zafer Bayramına özel “Büyük Taarruz” projesi olarak belirtti . Afyon Kocatepe’de kahramanlık destanı alan çetmili karaali ve oğlu Mehmet’in hikayesini konu alan  projede Onbaşı Mehmet’i canlandırdı. “Benim için çok kıymetli ve heyecanlı bir proje olmuştu bana çok şey kattı.” cümlelerini kullandı.

İdol aldığı oyuncu Aras Bulut İynemli olarak belirten başarılı oyuncu Batuhan Uygul bu doğrultuda ilerleyerek daha iyi yerlere gelmek için eğitimlere devam ediyor .

Oyunculuk sektörü için en önemli hedefi “Kendimi, seçtiğim bu yolda insanlara örnek olabileceğim, insanlara birşeyler katabileceğim projelerde görmek istiyorum.” diyen başarılı oyuncu Batuhan Uygul kariyerinde ve sektörde en çok mütevazi tavırları ve karakteri ile ön plana çıkıyor .

 

2023 de bulunduğu projeler;

-Teşkilat
-Ömer
-Alparslan Büyük Selçuklu
-O kız
-Tuzak
-Leylifer (yayına girmedi, şuanda yurtdışında yayınlanıyor)

yer alan başarılı oyuncu gözünü 2024 yılında başarılara dikmiş durumda.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir