Magazin Evreni

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. KURULUŞ OSMAN KALDIĞI YERDEN

KURULUŞ OSMAN KALDIĞI YERDEN

“Kuruluş Osman” dizisi 5. Sezona da zirvede başladı. Bozdağ Film imzalı dizi dört sezon boyunca elde ettiği başarılı reyting sonuçlarıyla dikkat çekmişti. Ahmet Yılmaz’ın yönettiği “Kuruluş Osman” 131. Bölümü total’de 6.84 reytingle 1., AB’de 3.94 reytingle 2., ABC1’de 6.04 reytingle 1. oldu.

Magazin Evreni Magazin Evreni -
0

Mekanın sahibi geri döndü, Kuruluş Osman reytinglere damga vurdu

“Kuruluş Osman” dizisi 5. Sezona da zirvede başladı. Bozdağ Film imzalı dizi dört sezon boyunca elde ettiği başarılı reyting sonuçlarıyla dikkat çekmişti. Ahmet Yılmaz’ın yönettiği “Kuruluş Osman” 131. Bölümü total’de 6.84 reytingle 1., AB’de 3.94 reytingle 2., ABC1’de 6.04 reytingle 1. oldu.

Senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, A. Kadir İlter, Fatma Nur Güldalı, Ali Ozan Salkım, Aslı Zeynep Peker Bozdağ’ın yazdığı diziye bu sezon genç kuşağın yakışıklı oyuncusu Emre Bey “Orhan Bey” rolüyle katılmıştı. Ayrıca Mirza Bahattin Doğan (Yakup Bey), Gökhan Atalay (Yunus Emre), Sevil Akı (Saadet Hatun), Emre Dinler (Mehmet Bey), Ömer Faruk Aran (Alaeddin Bey), Leya Kırşan (Fatma Hatun), Ecem Sena Bayır (Holofira), R. Aybars Düzey (Vasilis), Belgin Şimşek (Gonca Hatun), Tezhan Tezcan (Temirboğa), Murat İnce (Gürdoğan), Selim Makaroğlu (Atmaca) projeye renk katmıştı.

Dün akşam “Adım Farah” total’de 2.19 reytingle 10., AB’de 2.15 reytingle 12., ABC1’de 2.54 reytingle 11., “Benim Güzel Ailem” total’de 1.92 reytingle 13., AB’de 1.46 reytingle 18., ABC1’de 2.12 reytingle 15. oldu.


KURULUŞ OSMAN DİZİSİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

“Kuruluş: Osman” ATV kanalında yayınlanan ve Türk televizyon dizisi olan “Diriliş: Ertuğrul” dizisinin devamı niteliğindeki bir yapımdır. Dizi, Türk tarihinde önemli bir döneme odaklanır ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu ele alır. ATV kanalında 2019 yılında yayın hayatına başlamıştır.

KURULUŞ OSMAN YENİ SEZON NE ZAMAN BAŞLIYOR? Çekimleri sürat kazanmıştı... 27 Eylül ATV yayın akışında Kuruluş Osman var mı yok mu?

Dizi, Osman Gazi’nin hayatını ve Osmanlı Devleti’nin temellerini atmaya başladığı dönemi anlatır. Başrolde Burak Özçivit tarafından canlandırılan Osman Gazi karakteri bulunmaktadır. “Kuruluş: Osman,” tarihi olayları ve karakterleri konu alarak izleyicilere Osmanlı İmparatorluğu’nun başlangıcını anlatırken aynı zamanda aksiyon, dram, ve macera öğelerini içeren bir yapım olarak dikkat çekmiştir.

Kuruluş Osman 5. sezonuyla ekranlara dönüyor! İşte Kuruluş Osman yeni sezon oyuncuları…

 

Başrolünde Burak Özçivit ve Yıldız Çağrı Atiksoy ve Özge Törer’in paylaştığı Kuruluş Osman dizisinin 5. yeni sezonu 4 Ekim Çarşamba günü itibarıyla başlıyor. Yunus Emre, Orhan Bey, Saadet Hatun, Yakup Bey karakterleri Kuruluş Osman 5. sezon kadrosuna dahil oluyor. İşte, Kuruluş Osman yeni sezon oyuncu kadrosu…

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin yeni sezon oyuncuları 4 Ekim Çarşamba günü 5. sezonuyla ekrana geliyor. Dizinin yeni sezon fragmanının yayınlanmasının ardından Kuruluş Osman 5. yeni sezon oyuncuları da dikkat çekti. Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna Yunus Emre, Orhan Bey, Saadet Hatun ve Yakup Bey karakterleri dahil oldu. İşte Kuruluş Osman 5. yeni sezon oyuncuları…

KURULUŞ OSMAN 131. BÖLÜM’DE NELER OLACAK?

Bafeus Zaferi’nin üzerinden yıllar geçmiştir. Osman Bey’in evlatları büyümüş, bey olmuştur. Osman Bey ise Bursa ideali için fütühata devam etmektedir. Bu idealde Malhun Hatun her zaman Osman Bey’in yanındadır.

Osman Bey fetih için hazırlık yaparken Konya’dan gelen haber saraya yıldırım gibi düşer. Sultan Mesud zehirlenmiştir. Ok yaydan çıkmıştır. Türk’ün Sultanı’nı seçmek için gayrı mücadele başlamıştır. Bala Hatun acılar içinde kıvranmaktadır. Halime’nin vefatından sonra toparlanamamıştır.

Germiyanoğlu Yakup Bey Yenişehir ve Germiyan sınırına büyük bir Pazar kurar. Bu pazarda Yakup Bey’e bir suikast girişiminde bulunulur. Suikasti yapanın üzerinden kayı damgası çıkar. Anadolu Beyleri yeni bir sultan arayışındayken sinsi bir düşman olan Vasilis, Roma’yı diriltmek için her şeyi yapacaktır.

Osman Bey, Sultan Mesud’un zehirlendiği haberinin üzerine oğlu Alaeddin Bey’i Konya’ya gönderir. Yakup Bey’in kızı da haberi alır almaz Konya’ya varmıştır. Neyin peşindedirler? Germiyanoğlu Bey’i Yakup Bey, Sultan Mesud’un zehirlendiği haberini alır almaz, Türk’e Sultan olmaya talip olur.

Konya’nın zayıflamasıyla oradan gelen başıbozuklar Uçlar’a yerleşmiştir. Orhan Bey kendilerine Sancaksız diyen bu başıbozukları Osman Bey’in ardında gaza etmeye davet eder. Orhan Bey’in Sancaksız avlağına gittiği haberi Yakup Bey’in oğlu Mehmet’in de kulağına gider. Anadolu ve uçlar büyük bir kavgaya gebeyken Yenişehir’e şiirleriyle nefes olan biri gelir.

KURULUŞ OSMAN YENİ SEZON OYUNCULARI

Yunus Emre, Orhan Bey, Saadet Hatun ve Yakup Bey gibi karakterler dahil oldu.

EMRE BEY – ORHAN BEY

MİRZA BAHATTİN DOĞAN – YAKUP BEY

GÖKHAN ATALAY – YUNUS EMRE

SEVİL AKI SANER – SAADET HATUN

EMRE DİNLER – MEHMET BEY

LEYA KIRŞAN – FATMA HATUN

BELGİN ŞİMŞEK – GONCA HATUN

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir