Magazin Evreni

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Hasan Yasal

Hasan Yasal

Aziz Mahmud Hüdai Dizisinin Hüseyin Karakteri Hasan Yasal Sanat Aşkı İle Büyümeye Devam Ediyor . işte detaylar

Magazin Evreni Magazin Evreni -
0

HASAN YASAL

Aziz Mahmud Hüdai Dizisinin Hüseyin Karakteri ; Hasan Yasal

 

L&N Menajerlik’in parlak oyuncusu Hasan Yasal, uzun yıllara dayanan deneyimi ve etkileyici oyunculuğuyla dikkat çekiyor. 1957 yılında İzmit’te doğan Hasan Yasal, Selanik’li bir baba ile Hopa’lı bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 1982 yılında tiyatro sahnesine ilk adımını atan Yasal, baba rolüyle sahneye merhaba dedi.

 

Hasan Yasal
Hasan Yasal

Oyunculuk kariyerine başladığı günden itibaren sürekli öğrenmeye açık bir tutum sergileyen Hasan Yasal, “Asla oldum demem, her zaman öğrenecek bir şey vardır” felsefesiyle projelerine katkı sağlamaya devam ediyor. Hedefleri arasında her zaman en iyisini ve kaliteli projeleri bulundurmayı amaçlayan Yasal, kendini olması gereken en tecrübeli yerde görmek istiyor.

İdol olarak gördüğü Bahadır Yenişehirlioğlu’nun yolundan ilerleyen Hasan Yasal, dış güzellikten çok yüreği güzel olan her oyuncunun kendisi için en yakışıklı olduğunu düşünüyor. Özellikle Rüzgar Aksoy’u, hem yüreğiyle, hem fiziğiyle, hem de gülen yüzüyle öne çıkan bir isim olarak değerlendiriyor.

 

Hasan Yasal
Hasan Yasal

Beslenmesine büyük özen gösteren Hasan Yasal, mümkünse hiçbir öğünü atlamamaya çalışıyor. Özellikle kahvaltının günün en sevdiği öğünü olduğunu belirten Yasal, sporu da hayatının ayrılmaz bir parçası olarak görüyor. Yüzme, bisiklet ve yürüyüş gibi aktivitelerle sporu yaşamına entegre eden başarılı oyuncu, bu sayede formunu koruyor.

Tiyatro alanında da aktif bir şekilde yer alan Hasan Yasal, Tiyatro Birikim ile turne tiyatrosunda sahne almanın yanı sıra, Tiyatro Hiperaktif41 ile kendi tiyatrosunu kurarak oyunculuk kariyerine farklı bir boyut katıyor. Ayrıca oyun yazma, yönetme ve sahneye koyma konularında da yeteneklerini sergileyen Yasal, “Sevgili Yönetmenim” adlı oyunuyla dört sezondur seyirci karşısına çıkıyor.

 

Hasan Yasal
Hasan Yasal

2009 yılından beri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Klasik Müzik Korosu’nda yer alan Hasan Yasal, kristal ve solist olarak görev yapıyor. Yer aldığı projeler arasında “Kaderimin Yazıldığı Gün”, “Karadayı”, “Zeyrek Çeyrek”, “Filinta”, “Payitaht”, “Saruhan”, “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Barbaroslar Hünkarın Kılıcı”, “Diriliş”, “Emanet”, “Teneke”, “Son Görev”, “Çıkmaz Sokak”, “Şahı Nakşibendi”, “Yüzyılın Savaşları”, “Yüzyılın Komploları”, “Enver Paşa”, “Arka Sokaklar”, “Mahmud Hüdai” gibi birbirinden başarılı yapımlar bulunuyor.

Son olarak “Aziz Mahmud Hüdai” dizisinde Hüseyin karakterine hayat veren Hasan Yasal, L&N Menajerlik ile yükselişe geçerek kendini başarılı bir oyuncu olarak kanıtlıyor. Bu işbirliği sayesinde Hasan Yasal, oyunculuk kariyerinde yeni zirvelere doğru emin adımlarla ilerliyor. L&N Menajerlik, yetenekli oyuncularıyla Türkiye’nin önde gelen yapımlarında yer almalarını sağlayarak Türk televizyon ve sinemasına katkıda bulunuyor. Oyunculuğundaki başarısı, Hasan Yasal’ın L&N Menajerlik çatısı altında daha da parlamasına vesile oluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir