Magazin Evreni

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Haluk Bilginer, Maria filminde Angelina Jolie ile Onassis rolüyle başrolde!

Haluk Bilginer, Maria filminde Angelina Jolie ile Onassis rolüyle başrolde!

Haluk Bilginer Angelina ile başrolde

Magazin Evreni Magazin Evreni -
0

Haluk Bilginer, Maria filminde

Pablo Larrain’in yeni filmi Maria’nın kadrosuna Türkiye’nin ikonik oyuncusu, Emmy ödüllü Haluk Bilginer dahil oldu.
Jacqueline Kennedy biyografisi Jackie ve Leydi Diana biyografisi Spencer’ı da hazırlayan Pablo Larrain, Yunan asıllı Amerikalı soprano Maria Callas’ın hayatını beyaz perdeye taşımak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Angelina Jolie’nin başrolünde yer alacağı filme başarılı oyuncu Haluk Bilginer de katıldı. Bilginer, filmde Yunan asıllı armatör ve iş insanı Aristotle Onassis’i canlandıracak.
Jacqueline Kennedy biyografisi Jackie ve Leydi Diana biyografisi Spencer’ı da hazırlayan Pablo Larrain, Yunan asıllı Amerikalı soprano Maria Callas’ın hayatını beyaz perdeye taşımak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Angelina Jolie’nin başrolünde yer alacağı filmin kadrosuna Haluk Bilginer de katıldı. Bilginer, filmde Yunan asıllı armatör ve iş insanı  Aristotle Onassis’i canlandıracak.
Ekim ayı içinde Budapeşte’de çekimlerine başlanması planlanan filmin senaryosunu Peaky Blinders dizisiyle de bilinen Steven Knight kaleme aldı. Maria, ünlü sopranonun 1970’lerin Paris’indeki yalnızlığının son günlerini konu alacak.
New York’ta yaşayan bir Yunan göçmeni olan Callas, bir dönemin en ünlü sopranolarından birisiydi ve Aristotle Onassis’in uzun süreli metresi oldu. Jackie Kennedy’nin ikinci eşi olan Onassis onunla evlenmek için kendisini terk ettikten sonra Callas önce İtalya’ya, ardından Fransa’ya taşındı. İhaneti tam olarak atlatamayan Callas, 1977’de, 52 yaşındayken kalp krizinden öldü. Onassis’in ilişkileri boyunca Callas’a taciz ve şiddet içeren davranışlarda bulunduğu da gündeme geldi.
Pablo Larrain’in son filmi El Conde yakın bir zaman önce Netflix’te izleyiciyle buluştu. Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için de yarışan film, Şilili diktatör Augusto Pinochet’in ölmediği ve bir vampir olarak ölümü arzuladığı bir dünyada geçiyor.
Angelina Jolie, şu sıralar yönetmenliğini üstlendiği yeni filmi Without Blood’ın post-prodüksiyon süreciyle ilgileniyor. Salma Hayek ve Demian Bichir’in kadrosunda olduğu film, İtalyan kırsalında süren bir çatışma zamanında genç bir kızın intikam arayışını konu ediyor.
Son olarak Baba ve Sıcak Kafa dizilerinde rol alan, ayrıca tiyatro çalışmalarını sürdüren Haluk Bilginer, Paramount+’ta yayınlanacak The Turkish Detectivedizisiyle de ekranda olacak. Ethan Kai ve Yasemin Kay Allen’in de rol aldığı The Turkish Detective’te Çetin İkmen ve ortağı Mehmet Süleyman’ın şehirde işlenen suçları çözüşü anlatılıyor. Sezonu 8 bölüm sürecek dizi projesi Barbara Nadel’in kaleme aldığı roman serisinden uyarlanarak hazırlandı. Tanıtımları geçtiğimiz yaz NATPE Budapest ve L.A. Screenings’te gerçekleşti.

Bilginer, ayrıca Elisabeth Moss’un başrolünde olduğu mini dizi projesi The Veil‘ın kadrosunda da yer alıyor. Yine Steven Knight’ın hazırladığı dizi projesinde İstanbul’dan Paris’e ve Londra’ya giden yolda ölümcül bir hakikat oyunu oynayan iki kadının şaşırtıcı ve gergin ilişkisi anlatılacak. Dizinin Türkiye çekimlerinin İstanbul’da ve Niğde’de gerçekleştirildiği haberi de daha önce gelmişti.

Eski eşler Zuhal Olcay ile Haluk Bilginer 20 yıl sonra bir araya gelerek ‘Kel Diva’ oyunu için anlaşmıştı.

 

Provaları ağustos ayında başlayan oyun Angelina Jolie engeline takıldı. Bugüne dek birçok Avrupa ve Hollywood yapımında oynayan Haluk Bilginer, dünyaca ünlü Amerikalı yıldız Angelina Jolie’nin yeni sinema filminden teklif aldı.

 

Teklifi kabul eden oyuncu şu sıralar sık sık yurtdışına gidip geliyor. ‘Kel Diva’nın prömiyerini erteleyen Bilginer tiyatro oyunu provaları ve sinema filmi çekimleri arasında mekik dokuyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir